Jeronimo Martins Dystrybucja SA

Jerónimo Martins to przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Portugalii. W Polsce firma Jerónimo Martins jest właścicielem znanej sieci dyskontów Biedronka. Łącznie punktów handlowych z charakterystycznym logiem w całym kraju jest ponad 1600 i w ciągu dnia odwiedza je około 2,5 mln klientów. Ponadto Jerónimo Martins koordynuje wiele hurtowni i zakładów produkcyjnych. Portugalskie przedsiębiorstwo na chwilę obecną zatrudnia ponad 30 tysięcy ludzi.

 

Jerónimo Martins działa w Polsce od 1995 roku. W tym czasie trwała silna rozbudowa i modernizacja sieci sklepów Biedronka i nie tylko, która pochłonęła prawie dwa mld złotych. Początkowo firma była również właścicielem hipermarketów Jumbo i hurtowni Eurocash. Z czasem jednak działalność skupiła się wyłącznie na dyskontach. W planach było opanowanie przede wszystkim sektora handlu detalicznego, głównie produktów spożywczych

 

W 1998 roku Jerónimo Martins posiadało 243 sklepy TIP, których ilość przez dwa kolejne lata wzrosła o kolejnych 385 punktów. Dodatkowo przedsiębiorstwo przejęło w grudniu 2007 roku wszystkie markety Plus, zarówno w Polsce, jak i w Portugalii. Obecnie Biedronka portugalskiej firmy, mimo skandalu z zmuszaniem zatrudnionych do wykonywania pracy ponad siły, osiąga rekordy popularności wśród konsumentów. Badania wskazują, że ponad połowa Polaków kupuje w Biedronce.

 

Hasałem reklamowym marketów Jerónimo Martins są niskie ceny oraz bliskość sklepu. Takie założenie mają zachęcić do zakupów właśnie w tym punkcie. Statystki potwierdzają słuszność założeń firmy, która dzięki tańszym produktom przyciągną na zakupy wielu ludzi. Z pewnością spodziewać się można, że kolejne sklepy Biedronki otwierać będą się w coraz to mniejszych miejscowościach.

 

Z oficjalnych danych wynika, że dochód jaki osiąga firma Jerónimo Martins jest stały i utrzymuje się na równym poziomie od dłuższego czasu. Przychód ze sprzedaży w ciągu roku przekracza 20 mln złotych. Dokładny zysk netto nie jest znany. Siedziba polskiego oddziału przedsiębiorstwa znajduje się Kostrzynie, w województwie wielkopolskim.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.